poniedziałek, 02 września 2013
Onyks

  

Ostatnio przeczytałam u Dorotki bardzo ciekawy artykuł o złości(Blog Moja joga codzienna). Tak się złożyło, że wcześniej dostałam pierścionek z Onyksem i myślę, że doskonale ten kamień może nas wspomóc w pracy nad negatywną energią. Jeśli wierzycie w moc kamieni i chcecie się nieco wspomóc przy pracy nad złością ten kamień może być bardzo przydatny.

 

Właściwości Onyksu (Z książki,, Tajemnicza moc kryształów,,)

,,Jest to kamień chroniący, który absorbuje i przetwarza negatywną energię nie przechowując jej. Oczyszcza z pasożytów naszą aurę. Zmniejsza napięcie i eliminuje zaburzenia emocjonalne. Poprawia samokontrolę, dzięki czemu łatwiej jest pozbyć się stresu. Rządzi pierwszą czarką.

Jego moc pomaga pokonać nam strach, w zamian sprowadzając pogodę ducha i równowagę emocjonalną. Powściąga rozwiązłość.

Umacnia nas, orientuje, stabilizuje i napełnia mocą umysłową.

Pomocny w nauce. Stymuluje odtruwanie organizmu, skuteczny zwłaszcza w poprawie stanu kości. Pobudza wydalanie toksyn z układu krążenia.,,

 

 

Pamiętajmy jednak,że jeśli sami nie weźmiemy się do pracy nad sobą,żadne kamień niczym czarodziejska różdżka za nas tego nie zrobi …wiara, amulet, talizman wszystko to może wspomagać ale siła jest w Nas.;)

sobota, 31 marca 2012
Kryształy i kamienie VII

Czakra siódma-korony.

Kolor-fioletowy, biały

Rozwój duchowy, dojrzałość wewnętrzna.

Kamienie- sodalit, szafir

 

Sodalit

Harmonizuje wszystkie ciała z ciałem duchowym, łagodzi stresy, równoważy obie półkule mózgu, dodaje energii i koryguje funkcjonowanie szyszynki i zmysłu równowagi, dzieki czemu jest idealny przy wprowadzaniu w stan medytacji i do wywoływania snów. Skutecznie łagodzi migreny.

Pomaga w zmianie energii negatywnej w pozytywną. Korzystne wpływa na stany depresyjne.

 szafir

Szafir

Łączy w sobie ciało umysł i ducha. Inspiruje i daje jasność umysłu. Rozluźnia splot słoneczny, łagodzi stresy, oczyszcza aurę. Noszony jako amulet chroni przed zawiścią innych. Pomnaża wszelkie pozytywne zjawiska.

Żródło-,,Tajemnicza moc kryształów,, Jose Antonio Blanco

środa, 28 marca 2012
Kryształy i kamienie VI

Czakra szósta-trzeciego oka.

Kolor-indygo

Intuicja, mądrość, namiętność, śluzówki.

Kamienie- ametyst, fluoryt.

ametyst

Ametyst

Znakomity do medytacji. Pomaga w przemianie przestarzałych wzorców zachowań. Idealny przy wizualizacjach leczniczych i aktywacjach siły wyobraźni i intuicji. Stymuluje sny i zwalcza bezsenność. Oczyszcza i rozjaśnia umysł. Pomaga nam przeniknąć umysłem wydarzenia z przeszłości i łagodzi reakcje emocjonalne.

Silnie stymuluje czakry trzeciego oka i korony.

 fluoryt

Fluoryt

Porządkuje myśli i stymuluje zdolność koncentracji. Otwiera trzecie oko. Zalecany do terapii rozmaitych schorzeń mózgu, zarówno psychicznych jak i fizycznych.

Wzmacnia kości, zęby, oczy.

Żródło-,,Tajemnicza moc kryształów,, Jose Antonio Blanco

czwartek, 22 marca 2012
Kryształy i siedem czakr V

Czkara piąta(gardła)

Kolor-błękitny

Komunikacja, wyrażanie uczuć,jasność.

Gardło, tarczyca.

Kamienie- akwamaryn. Turkus lub niebieski kwarc.


Akwamaryn

Niesie ze sobą spokój i światło. Zmniejsza objawy lęków i niepokojów. Podkreśla zalety kobiecości. Pomaga w komunikatywności i wyrażaniu swojej osobowości, jak również w umiejętności słuchania.

Odblokowuje kręgosłup zwłaszcza odcinek szyjny i kark, pomaga przy zapaleniu krtani, bólach szczęki zębów i uszu.

 

Turkus

Daje ochronę i wiąże nas z ziemią i jej formami życia. Aktywuje czakre komunikacji i rozbudza zdolności twórcze. Oczyszcza i odblokowuje naczynia krwionośne i regeneruje tkankę.

 

Żródło-,,Tajemnicza moc kryształów,, Jose Antonio Blanco

09:58, ania.ryby , Kamienie
Link Komentarze (3) »
niedziela, 11 marca 2012
Kryształy i siedem czakr IV

 

Czakra czwarta (serca)

Kolor-zielony, różowy

Współczucie, miłość, serce, płuca.

Kamień- jadeid, awanturyn,zielony turmalin, różowy kwarc, różowy turmalin,turmalin arbuzowy.


Turmalin arbuzowy

Ma dwa kolory zielony i różowy przez co jego działanie jest szersze-potrafi uaktywnić naszego wewnętrznego lekarza(podziałać ostrzej na system odpornościowy) i odblokować kanały , którymi płynie energia.

Wspaniale leczy bóle serca, ułatwia pozbycie się balastu i blokad emocjonalnych oraz stymuluje system energetyczny i fizyczną regeneracje osoby, która tego kamienia używa. Podnosi motywację, radość i chęć do życia.

Umożliwia rozpoczynanie wszystkiego od nowa i odbudowanie naszego zycia .

Wprowadza równowagę do dwoistych aspektów naszej osobowości, by można było pracować nad poczuciem winy i wstydu i nad problemami seksualnymi.

Rozbudza nasza intuicję i predyspozycję do słuchania głosu wewnętrznego.

I jest przepiękny !!!!!!

jadeid

Jadeit

W starożytnych Chinach był kamieniem symbolizującym siłę życia i szczęśliwy los. To kamień, który pomaga w prowadzeniu interesów. Chińczycy zwykle trzymali go w takim miejscu(Np. kieszeń) żeby w trakcie interesu mogli go dotknąć.

Chroni przed nieszczęściem przynosi obfitość miłość i przyjaźń.

Jadeit pomaga nam odkryć prawdziwe pragnienia naszego serca.

W dziedzinie emocjonalnej przynosi stabilność odprężenie i wstrzemięźliwość.

Działa na serce i grasicę, a także poprawia prace nerek i pęcherza.

poniedziałek, 23 stycznia 2012
Kryształy i siedem czakr .III

slonce

Trzecia czakra (splotu słonecznego)

Kolor- żółty

Charyzma, nerwowość, system trawienny.

Kamień-cytryn, topaz

 cytryn

Cytryn

Uwalnia splot słoneczny od napięcia i wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego.

Kolor tego kamienia i gorąca energia sprawia że jest potężnym środkiem antydepresyjnym. Dostarcza energii, poprawia intuicję i wyostrza umysł. Działa jak tarcza ochronna przed wampiryzmem energetycznym.

 topaz

Topaz

Jest jednym z najbardziej pozytywnych kamieni na świecie. Rozjaśnia jaźń poprawia koncentracje pozbawia nas balastu negatywnych myśli i uczuć.

Nadaje się doskonale do oczyszczania aury rozbudza tez świadomość własnej wartości. Nadaje się do leczenia wszelkich zaburzeń trawiennych. Zabezpiecza przed anoreksją i bulimią. Oczyszcza i wyrównuje stany wszystkich ciał; fizycznego ,duchowego i umysłowego.

Żródło-,,Tajemnicza moc kryształów,, Jose Antonio Blanco

sobota, 07 stycznia 2012
Kryształy i siedem czakr .II

Druga czakra-sakralna

Kolor-pomarańczowy

Kreatywność ,siła woli, nerki, jelita, zaburzenia seksualne.

Kamień -karneol


Agat karneol

Odmiana agatu o barwie pomarańczowej lub brązowej, może być półprzejrzysty lub matowy.

Idealny kamień do zwalczania braku pewności siebie , a także nieśmiałości , zbytniej introwersji i innych podobnych zahamowań, w tym również seksualnych.

Czyni nas zdolnymi do materializacji własnych snów, wyzwala od negatywnych myśli, przywraca radość.

Rozbudza wewnętrzny ogień, ułatwiając funkcjonowanie organów jamy brzusznej, rozwiązuje wszelkiego typu problemy trawienne, seksualne i wydalnicze.

Karneol symbolizuje ciepło i energie ziemi. Przynosi stabilność i równowagę. Wzmacnia motywację, rozpędza apatię , a jego pole elektromagnetyczne działa jak tarcza chroniąc tego, kto ten kamień nosi.

Zabezpiecza nas przed zazdrością, gniewem i negatywnymi uczuciami w stosunku do innych ludzi.

Filtruje nieczystości, poprawia metabolizm i reguluję działanie nerek.

Żródło-,,Tajemnicza moc kryształów,, Jose Antonio Blanco

21:49, ania.ryby , Kamienie
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 02 stycznia 2012
Kryształy i siedem czakr .

czakry

Pierwsza Czakra

Czakra postawy (znajduję się w okolicy krocza)

Kolor-czerwony

Przekazuję-energię seksualną, żywotność odwagę, siłę woli. Związana z ziemią , fizycznością, przetrwaniem materialnym.

Działa na-układ krążenia, kosci, nerki i gruczoły nadnercza. Leczy depresje, anemię i brak energii cielesnej.

Reprezentują ją kryształy-granat i rubin

granat

Ma dużą siłę regeneracyjną, która oczyszcza czakry i wspomaga cyrkulację energii w cały organiżmie. Stymuluję instynkt przetrwania, dodaje odwagi, nadziei i siły wewnętrznej. Zwieksza siłę woli i wiary w siebie, a oprócz tego wyostrza percepcję i jasność umysłu. Przynosi optymizm, wzmaga chęć życia, ożywia uczucie nadziei na przyszłość i miłości do życia dlatego skutecznie leczy stany depresyjne, melancholię i smutek.

Skuteczny w leczeniu zaburzeń krążenia i narządów płciowych. Reguluję zaburzenia miesiączkowe. Poza tym zapobiega artretyzmowi, odnawia skórę i przeciwdziała tworzeniu się zmarszczek. Aktywuję układ krążenia i układ limfatyczny.

rubin

Podobnie jak Granat reguluję krążenie krwi. Rozbudza chęć życia i podnosi samoocene. Potęguję pasję życia i aktywuję moc miłości. Podnosi atrakcyjność seksualną. Zalecany w leczeniu impotencji, oziębłości i braku energii.

Reguluję ciśnienie tętnicze. Wiąże się z układem limfatycznym i nerkami.

Żródło-,,Tajemnicza moc kryształów,, Jose Antonio Blanco

niedziela, 28 sierpnia 2011
Fluoryt

Fluoryt porządkuje myśli i stymuluję koncentrację. Bardzo przydatny dla artystów i ludzi ,których praca wymaga talentu.

Ponadto znakomity podczas procesu poznawania jakiejkolwiek dyscypliny, gdyż porządkuję oraz przetwarza informacje, co pomaga powiązać nowe wiadomości z tymi, które się już posiada, integrując je wszystkie w harmonijna logiczna całość.

Pomaga osiągnąć stan wewnętrznego spokoju i wyciszenia, jest, zatem idealny przy medytacjach; ponadto otwiera nasze trzecie oko.

Przeorganizowuje energie duchową, daje obiektywizm i zdrowy rozsądek, wyostrza świadomość najwyższych stopni rzeczywistości i może pomóc w duchowym rozbudzeniu się.

Fluoryt stabilizuję nasze emocje. Poza tym zwiększa koordynację cielesną i równowagę pomiędzy rozmaitymi aspektami naszej osobowości.

Szczególnie zalecany e terapiach rozmaitych schorzeń mózgu, zarówno fizycznych  jak i psychicznych ; pomaga leczyć wszelkiego rodzaju zaburzenia umysłowe, neurozy ,obsesje, paranoję i klaustrofobie.

Wzmacnia kości .

Regeneruję skórę i śluzówki w związku z czym jest bardzo skuteczny w leczeniu wrzodów żołądka, całego układu trawiennego, a także chorób układu oddechowego, jak przeziębienia, grypy , alergie.

Zielony fluoryt poprawia funkcjonowanie trzustki, wątroby i całego układu trawiennego.

Wzmacnia zęby jest skuteczny w kłopotach ze wzrokiem.

Żródło; ,,Tajemnicza moc kryształów,,Jose Antonio Blanco

A tutaj ostatnio nabyłam bransoletkę z fluorytem ;)

http://allegro.pl/bransoletka-kamien-naturalny-rodzaje-i1782896583.html

Bardzo ładnie wykonana i taniutka ;)


niedziela, 17 lipca 2011
Agat Chalcedon

Jagienka zwróciła mi uwagę na ten kamień;) Okazuję się być bardzo bardzo interesujący…i będzie na mojej liście do kupienia ;D

Dziękuję Jagienko ;*

Ten wpis jest dedykowany tobie ;D

 

Agat Chalcedon

Ta odmiana agatu niebieskiego inspiruję i rozbudza a nas kreatywność. Jest to kamień żeński, całkowicie lub częściowo przejrzysty, o mlecznym odcieniu. Absorbuję negatywne energie, a wydziela dobre wibrację, przynoszące powodzenie na wielu polach. Uspokaja uczucie wrogości i zmienia melancholię w radość.

Trzymany pod poduszką pomaga pozbyć się strachu przed ciemnością i nocnymi lekami ,zapewnia przyjemny,

pokrzepiający sen.

Wspomaga wydzielanie mleka u karmiących kobiet, a u mężczyzn pomaga poprawić ilość i jakość nasienia.

Jest także bardzo skuteczny przy rozpuszczaniu kamieni nerkowych i łagodzi bóle oczu spowodowane niedostatnim nawilżenia.

Nadaję się do leczenia schorzeń gardła ,zaburzeń mowy, ułatwia nawiązywanie kontaktów z otoczeniem.

Bardzo zalecany przy zwalczaniu depresji i braku pewności siebie.

Pomaga lepiej znosić upływ czasu.

Zródło ,,Tajemnicza moc kryształów,, Jose Antonio Blanco

10:57, ania.ryby , Kamienie
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2
,,Każdy nowy dzień jest nowym początkiem.Każdego dnia możesz zrzucić brzemię przeszłości i przeżyć odnowienie,,Archanioł Gabriel ŚSA Image and video hosting by TinyPic
Ingrid Tusell Domingo