sobota, 19 października 2013
4 monet-skarbonka

Ta karta zazwyczaj pokazuję mi osobę , która ma pieniądze ale...kiedy wychodzi gdzieś ze znajomymi najlepiej by było ,żeby za nią płacono, jej stawiano .

Taki człowiek potrafi przesiedzieć w pubie z jedną szklaneczką piwa i sączyć ja godzinami. Jeśli poprosisz taką osobę o pożyczkę usłyszysz ,,Nie mam pieniędzy,,

Jeśli masz partnera którego ta karta opisuję i jakimś cudem coś ci kupi nie zapomni powiadomić cię ile za to zapłacił. Kidy sama coś sobie kupisz pierwsze jego słowa będą ,,Ile zapłaciłaś,,?

Ale ta karta to nie tylko pieniądze. Uczuciowo pokaże partnera bardzo zamkniętego w sobie. Milczka , który kumuluje emocje wewnątrz i nie masz co liczyć na wylewność w jego słowach.

Często też pokazuję zaborczość w miłości. W tej karcie chcemy niemal na własność posiadać osobę z którą dzielimy życie.

Na planie fizycznym można zaobserwować u takiego człowieka chowanie głowy miedzy ramiona, dosłownie takie kurczenie się sylwetki jakby chciał być niedostrzegalny przez innych.

Kiedy pytasz kart czy w coś zainwestować pieniądze karta odpowiada-Nie inwestuj .

Osoba z 4 monet żyje w myśl zasady-Lepiej mieć niewiele niż wcale.

Skąpstwo, posiadanie, zazdrość,lęk,dusigrosz,odludek to słowa pasujące do 4 monet.

Pozdrawiam ciepło :)

 

13:36, ania.ryby , Tarot
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 04 sierpnia 2013
10 mieczy...szczęście w nieszczęściu?

Przeważnie 10 mieczy to przybicie, ciężkie doświadczenie a czasem w odpowiednim układzie śmierć.

Ja chciałabym napisać o tej karcie trochę z innej perspektywy.

Człowiek w 10 mieczy to nie tylko człowiek udręczony i przybity problemami, to także osoba która po mimo trudnych doświadczeń potrafi przyjąć je jako lekcje i wyciągnąć z niej wnioski na przyszłość.

Wiem że w 10 mieczy często mówi się ,,więcej już nie wytrzymam,, ale są i takie osoby które zamiast cierpieć i rozpamiętywać te bolesne ciosy których doświadczyły ,potrafią z optymizmem spojrzeć na to co było i na bazie tych cięższych doświadczeń żyć lepiej i bardziej świadomie.

Wszystko jest po coś i ma swój cel w naszym życiu.Patrząc na obrazek z talii 78 drzwi widzimy człowieka poddającego się akupunkturze.

Ma cierpiący wyraz twarzy ale...przecież te małe igiełki wkuwa się w jego plecy dla poprawy zdrowia.

Tak też jest z naszym życiem te cięższe doświadczenia są po to aby uzdrowić naszą duszę, abyśmy byli bardziej doskonali i świadomi .

I choć wiem ,że kiedy wszystko się wali w naszym życiu a pozytywu nie widać trudno dostrzec terapeutyczny wydżwięk tych zdarzeń, przychodzi taki czas że rozumiemy po co dane doświadczenie było i wtedy zastosowanie ma powiedzenie;

,,Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło,,

 

Udanego tygodnia :*

 

11:24, ania.ryby , Tarot
Link Komentarze (2) »
piątek, 14 czerwca 2013
9 buław-pozytyw mężczyzny

 

  9 buław

 

Która z kobiet nie chciałaby czuć się bezpieczne u boku partnera? Pewnie ktoś powie,, ja nie potrzebuje partnera by czuć się bezpieczna, dam sobie ze wszystkim sama rade ,, ale czy to do końca prawda?

Czasem nawet najsilniejsza kobieta potrzebuje męskiego ramienia do wypłakania, wsparcia …bo we dwoje lżej.

Problemy nie są już takie straszne, bo nie jesteśmy sami. Dziś taki partner wydaje nam się,,towarem luksusowym,, bo czy nie mało wokół niedojrzałych emocjonalnie partnerów?

 

Partner w 9 buław to taki mężczyzna, który osłoni nas własnym ciałem, będzie czuwał nad naszym bezpieczeństwem fizycznym, psychicznym. Taki partner jest zawsze czujny i gotowy do obrony swojej rodziny. Jest gotów na, wiele aby uchronić najbliższych przed kłopotami a to, że cały ciężar skupia się na nim nie zniechęca go, ale jeszcze bardziej motywuje do działania

Jest niczym wartownik przy bramie swojego domostwa.

Zawsze będziemy mogły na nim polegać i poczuć to miłe uczucie opiekuńczych i silnych ramion wokół naszej osoby J

Ech jak to przyjemnie być czasem po prostu kobietką J Myślę, że większość mężczyzn chciałaby się nami zaopiekować i pokazać, że na nich można liczyć…tylko my kobiety na to nie pozwalamy, a potem narzekamy, że prawdziwych mężczyzn już nie ma.

 

Droga kobieto pozwól swojemu mężczyźnie odkręcić dziś słoik,butelkę lub podnieść coś ciężkiego. Pozwól mu pokazać, że jest potrzebny,że potrzebujesz go choćby w tak drobnych czynnościach i ….nie zapomnij mu powiedzieć ,,Ależ jesteś silny,,;)

Na pewno zobaczysz jego uśmiech na twarzy i wyprężoną sylwetkę ….a partner chętniej będzie ci pomagał skoro będzie wiedział że go potrzebujesz 

 

Buziaki :*

11:30, ania.ryby , Tarot
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 maja 2013
Moc -dasz rade!

Bywa tak w życiu, że naprawdę nie ma pieniędzy na podstawowe rzeczy w tym na jedzenie. Kiedy pytamy kart czy poradzimy sobie finansowo i wyciągamy kartę Moc możemy być pewni , że tak.

Moc to nic innego jak zaradność życiowa. Masz w domu ziemniaki, jajko, jakiś tłuszcz i mąkę masz co jeść ;) No bo przecież możesz stworzyć kopytka(kluski ziemniaczane), pleńdze (placki ziemniaczane), frytki, zwykłe ziemniaki z omasta, placki z ziemniaków gotowanych, omlet ziemniaczany, naleśniki…widzicie że trochę da się zrobić.

Ta karta mówi- poradzisz sobie ! Jesteś nie tylko zaradny, ale masz siłę i wiedzę, aby przetrwać.

Pamiętam jak swego czasu miałam tylko mąkę, chleb i gruszki;) Więc były pierogi z gruszkami, mus na chleb z gruszek, kompot do picia …i tak dało się przetrwać najtrudniejsze tygodnie. Lekcje z takiej próby są bezcenne .

Moc nie mówi,że coś samo spadnie nam z nieba .W tej karcie jest twój potencjał i zapewnienie, że sobie poradzisz nawet w najtrudniejszej sytuacji życiowej.

 

Pozdrawiam serdecznie , miłego tygodnia :*

14:29, ania.ryby , Tarot
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 21 kwietnia 2013
Kilka odsłon karty 4 kielichy

 

Czy kiedykolwiek czułeś się niechciany, odrzucony zignorowany? Jeśli tak to doskonale wpasowujesz się w temat czterech kielichów.

Czasem bywa tak, że cierpimy z miłości. Ty jeszcze kochasz a partner już ma dość.

Dla niego wasz związek jest już stary, nudny i do niczego czegoś mu brakuje. Tylko jakoś trudno mu określić  czego ;)

Ty starasz się zabiegasz o partnera, on dusi się twoją miłością.

Im bliżej strasz się być niego tym bardziej czujesz odrzucenie i brak zainteresowania.

Cztery kielichy to przesyt, mamy już dość. Miłość nie jest już ani beztroską szukania nowej podniety (trzy kielichy) ani zakochaniem od pierwszego wejrzenia (dwa kielichy) .

Osoba, którą pokazują cztery kielichy nie ma już ochoty ani na kontynuacje związku ani na szukanie nowego partnera.

Jest znudzona zmęczona i apatyczna. Cokolwiek byś nie uczynił, osoba ta albo cię zignoruję albo odtrąci.

Z innej bardziej codziennej strony cztery kielichy to postawa człowieka, którego np. odwiedzamy a on nie ma ochoty na gości.

Nie obrażając żadnego wyznania bardzo kojarzy mi się ta karta z postawą ludzi, gdy do drzwi pukają osoby głoszący swoją religię i można powiedzieć, że w większości spotykają się z postawą osoby umiejscowionej w czterech kielichach. Zostają zwyczajnie odrzuceni już na wstępie.

Innym razem cztery kielichy pokazują człowieka, który nie potrafi cieszyć się z tego, co ma, z drobiazgów, które tworzą jego życie. Zamiast budować na tym, że szklanka jest do połowy pełna widzi tylko to, czego mu brak a to najprostsza droga do depresji.

Cztery kielichy to także zwyczajna nuda, obżarstwo i ostatnie miesiące ciąży, kiedy czekamy już umęczone na rozwiązanie, bo brzuszek jest już taki duży i ciężki.

Jako karta rada cztery kielichy oznaczają, aby nie odrzucać nadarzających się okazji, przyjmować wyciągniętą dłoń i chwytać szanse choćby nam się nie chciało podnieść tyłka z fotela 

 

Zdrowotnie pokazuję zatrzymywanie się wody w organizmie, opuchliznę.

Jeśli chodzi o pogodę zwiastuję duży deszcz.

 

Pozdrawiam serdecznie udanego tygodnia ;*

 

 

13:48, ania.ryby , Tarot
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 stycznia 2013
Sześć mieczy

 

Jeśli nigdy nie musieliście starać się o kredyt to jesteście szczęściarzami.

Szósta mieczy w jednej ze swoich odsłon pokazuję właśnie takie żmudne brnięcie przez biurokracje i świat papierkowych spraw. Niczym ten człowieczek na stateczku przepływamy przez coraz to nowe papierki a bo jeszcze tu coś potrzebne, bo tego czy tamtego brakuje.

Okazuje się,że jeszcze coś niczym mieczyk wyskoczyło z wody i znów coś trzeba donieść. Stara się człowiek i meczy i ma dość …i zastanawia się, co jeszcze będzie trzeba załatwić, co donieść, gdzie iść i co podpisać.

I jak już wreszcie masz wrażenie, że to koniec, że wszystko już wypełniłeś i złożyłeś okazuję się, że są to dopiero pierwsze kroki w osiągnięciu celu, bo teraz musisz zaczekać na decyzję banku…;)

Pozdrawiam :)

17:40, ania.ryby , Tarot
Link Dodaj komentarz »
sobota, 17 listopada 2012
Kiedy sukces już nie cieszy-10 buław

 

Zbliżają się Święta niektórzy je uwielbiają inni nienawidzą.

Dla jednych to czas gdzie nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki na chwilę zapominają o urazach kłótniach dla innych to czas bólu smutku i samotności…a nawet łez i żalu.

Ale o czym innym miał być ten wpis

 Kiedy patrzę na tą kartę w kontekście świąt przypomina mi się moja mama.Całe dni biegania na zakupy w Wigilie od rana praca gotowanie …w domu unosi się para z garnków, mycie naczyń , robienie ciast..znowu mycie i tak w kółko do wieczora do Wigilii.

Mama miała cel zrobić wspaniałą jak na dostępne środki Wigilię cel został osiągnięty tylko że mama siadając do stołu mówiła ,,Jedzcie ja już jestem tak zmęczona że nie mam siły,,

I tyle było z jej osiągniętego celu..nie miała już siły się z tego cieszyć a spełnianie swojej wizji świąt chyba było przyjemniejsze w trakcie niż już w etapie końcowym.

 

Przypomina mi się też inna historia.

Kilka lat temu mieliśmy z mężem jechać na tor koło Poznania zobaczyć Roberta Kubice. Upał był nie miłosierny korek autobus stał prawie 3 godziny w korku więc stwierdziliśmy że te około12 kilometrówpójdziemy pieszo.

Doszliśmy …spoceni zmęczeni ….i tak szczerze mówiąc jak już tam byliśmy rozglądałam się tylko gdzie można kupić coś do picia i gdzie usiąść. Nie miałam już siły cieszyć się tym że zobaczę Roberta.

 

Tak widzę i czuję tą kartę 10 buław.

09:32, ania.ryby , Tarot
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 25 października 2012
Wisielec

 

Ułamek, setna...może ciut  znaczenia karty Wisielec.

Wisielec to taki człowiek na wzór ukrzyżowanego  Jezusa. Rzucają w niego błotem, plują, wyzywają a on nic..cierpi, cierpi,cierpi ale nic nie powie.

Nasz drogi Wisielec myśli sobie -,,nie to nie kamieniami we mnie rzucają-wydaje mi się , oni nie są zli,to na pewno pod wpływem chwili ,złego humoru, ci ludzie nie są oziębli,nieczuli , trzeba po prostu dać im szanse,,

No i nasz Wisielec wisi sobie w ciszy usprawiedliwiając oprawców i ich czyny. Coraz bardziej go boli serce, dusza ale nadal wisi i zamyka się w sobie.

Jak długo potrwa to jego cierpienie na które tak naprawdę sam się skazuje bo nie chce widzieć prawdziwej twarzy oprawców?

Hmm ano trak długo aż ból psychiczny nie pozwoli mu już funkcjonować i wtedy wybuchnie…Bo ileż można wisieć do góry nogami…i czekać jak pętla się zaciska?

Co się stanie gdy czara goryczy się przepełni ?

Dokona zmiany i wchodząc w kartę Śmierci odetnie się od niezdrowych kontaktów…i tym sposobem sam się wyzwoli.

Jak długo jego cierpienie będzie trwało zależy tylko od  niego, jak długo będzie widział /tłumaczył raniące go zachowanie na swój sposób to zależy kiedy będzie chciał szeroko otworzyć oczy.

 

Na pewno każdy z was czasem wchodzi w rolę Wisielce..choćby zagryzając wargi w pracy gdy szef jest nie miły, czy przy spotkaniu z teściową która uważa że ciągle coś zle robicie ;), albo gdy koleżanka wytyka wam co robicie zle co ,,powinniście zrobić ,,;)

 

Ja osobiście bywam Wisielcem …ale już coraz rzadziej .

Mam jednak nadzieję ,że więcej jest Was odważnych niż cierpiących;)I tego Wam życzę :*

 

17:58, ania.ryby , Tarot
Link Dodaj komentarz »
piątek, 07 września 2012
Tarot Drzew

Znalazłam bardzo inspirującą talie tarota i chcę się nią podzielić ;) Może komuś przypadnie do gustu tak jak mi.

Mi osobiście bardzo przypadł do gustu motyw drzew na Mandalach Pani Dorotki-Blog Pani Dorotki-więc jak tylko zobaczyłam te karty z drzewami  to się zakochałam ;)

Karta Cesarzowa

Królowa buław

5 monet

5 monet

 

Więcej kart tutaj Tarot Drzew

Miłego oglądania;)

11:55, ania.ryby , Tarot
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 lipca 2012
Kapłanka

Kaplanka

Osobowości
-osoba intuicyjna 
-opiekuńcza
- przyjazny

-tajemnicza


Postać
-matka
-żona
-córka

-w pytaniu czy dana osoba jest naszą połówką odpowiada TAK

Sytuacje
-brak jasności w sprawie
-opiekuńczość w stosunku do ludzi zwierząt
-wróżenie z kart
-nauka, czytanie
-jasnowidzenie
-pomoc w trudnej sprawie

-oziębłość seksualna


Uczucia
-empatia
-miłość
-troska

Miejsce
-dom matki
-dom wróżki

-dom opieki


Zawód
-opiekunka
-przedszkolanka
-medium, wróżka
-pomoc domowa

Choroby
-związane z  piersiami ,jajnikami

Coś charakterystycznego w wygładzie
-niezwykłe oczy…kocie ;)

 

Wszystkie skojarzenia co do opisanych kart są moje. Każdy może inaczej postrzegać ich znaczenie i każde spojrzenie jest dla danej osoby dobre. Ja przedstawiam opis według mnie i mojego doświadczenia.

10:50, ania.ryby , Tarot
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4
,,Każdy nowy dzień jest nowym początkiem.Każdego dnia możesz zrzucić brzemię przeszłości i przeżyć odnowienie,,Archanioł Gabriel ŚSA Image and video hosting by TinyPic
Ingrid Tusell Domingo