poniedziałek, 19 października 2015
Mudra na tydzień 19.X-25 .X.

NARAYANA MUDRA

(poświęcenie duchowi początku)

Niniejsza mudra pomocna jest, kiedy coś zaczynamy, np. nowy projekt, lub gdy planujemy dokonać jakiejś zmiany w życiu.Aktywuje ona energię potrzebną do rozpoczęcia działań, do tego, abyśmy szli ciągle naprzód, mieli w sobie cierpliwość i optymizm.

Częste rozpoczynanie od początku jest cechą naszego życia, tak samo jak wiosna co roku rozpoczyna nowe życie.Nawet najstarsze drzewa wypuszczają nowe gałęzie, liście i kwiaty. Nawet z najmniejszego początku mogą powstać wielkie rzeczy.Świeży start daje nowy impet, wyciąga z rutyny, stanowi ciekawe wyzwanie, dodaje śmiałości oraz wnosi ekscytację i sukces do naszego życia.

Oczyma duszy już możesz dostrzegać wyłaniające sie nowe rzeczy.Pracuj nad tym obrazem, aż calkowicie spełni on Twoje oczekiwania i pragnienia oraz ukaże świeże możliwości i roznieci Twój entuzjazm.

Zaczynam od nowa,kosztując zapału nowicjusza.

 

Udanego nowego tygodnia i powodzenia w najnowszych projektach :*

09:30, ania.ryby , Mudry
Link Dodaj komentarz »
piątek, 21 listopada 2014
Rozkład dla kart Mudry dla ciała, umysłu i ducha.

Poza tym że dzięki tym kartą możemy ćwiczyć i medytować, mają też swoje praktyczne zastosowanie w rozkładach .

Proponuję bardzo prosty rozkład na cztery karty .

Jaki jestem.

1.Pozytywna energia.

2.Negatywna energia.

3.Jak pracować z negatywną energią jak ją przetransformować w pozytyw.

4.Efekty po zastosowaniu się do rady z punktu 3.


 

1.Zaangażowanie-Dawaj to co możesz.

2.Tolerancja-Bądź wielkoduszny.

3.Wieczna zmiana-Przeminie.

4.Równowaga-Znakomicie opanowany.

 

Pani jest osobą , która jeśli coś robi to robi to na 100%.Jest osobą która ma mnóstwo energii do działania. W pracy , przyjaźni czy domu jest perfekcjonistką i zawsze można na nią liczyć .Sama karta jest bardzo energetyczna a pięć zapalonych świec przypomina 5 buław gdzie energia aż wrze.

Problem, jaki jest u tej osoby to brak tolerancji.Perfekcjonizm i mocne zaangażowanie w to co robi sprawia,ze trudno jej zaakceptować zdanie innych co doprowadza do tego ,że wszystko odbiera bardzo osobiście.

To co powinna zrobić to popracować nad własną elastycznością bo przecież życie to nieustająca zmiana .Ten kto stoi w miejscu nie rozwija się a wręcz cofa , więc warto żeby poszerzyła swoje horyzonty i przynajmniej na początku przyjrzała się z boku  odmiennemu zdaniu bez krytyki czy oceniania.

To co może osiągnąć dzięki tej radzie to po prostu stać się bardziej opanowaną , zrównoważoną osobą. Już nie będzie reagować odrzuceniem na kogoś odmienność ale będzie potrafiła na spokojnie przyjąć do wiadomości ,że można myśleć inaczej a jej zdanie nie jest jedynym i najwłaściwszym.


 

 

10:49, ania.ryby , Mudry
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 października 2013
Energia 1 listopada

Jeszcze raz chciałam pokazać jak pięknie karty Mudry odpowiadają na pytania mimo że nie są typowo wróżebnymi kartami.

Zapytałam jakie energię będą towarzyszyć nam wszystkim w Święto zmarłych?

Według mnie ta karta ma tylko jedno znaczenie jako odpowiedz na zadane pytanie.W tym dniu granic nie ma ten i tamten świat się przenikają. Jeśli ktoś tego pragnie i chce kontaktu z kimś z drugiej strony to właśnie w tym czasie może na taki kontakt liczyć bo będzie on ułatwiony.

Poza tym uważam że ta karta pokazuję jedność w śród ludzi w tym czasie ,nie ma biednych bogatych, szefów i podwładnych wszyscy jesteśmy równi , wszyscy odwiedzamy groby bliskich.

Dodatkowo światło na karcie kojarzy mi się z zapalaniem zniczy i światełkiem które rozświetla mrok, które jest symbolem pamięci o zmarłych i takim naszym łącznikiem z tamtym światem.

Jak widać wróżyć można wszystkim ;)

Warto wykonać tą mudrę gdy potrzebujemy zrównoważania naszego ciała fizycznego  z energią duchową bo tylko w ten sposób tworzymy kompletną całość.

Spokojnego Święta Zmarłych i bezpiecznej drogi tym którzy wyjeżdżają poza swoje miasta.

15:46, ania.ryby , Mudry
Link Dodaj komentarz »
piątek, 15 marca 2013
Linga mudra

Mudra na weekend 

Wdzięczność-Podziękuj za wszystko co dobre.

Niniejsza mudra pomaga uwolnić śluz odkładany w płucach, ogólnie zapobiega przeziębieniom oraz pobudza układ odpornościowy.

Okazywanie wdzięczności to wspaniały sposób mobilizowania energii zdrowotnych,zmniejszanie napięcia, zachowanie spokoju i optymizmu. Można powiedzieć, że dzięki temu wznosimy się na wyższy poziom.

Niech Twój oddech stanie się powolny i głęboki i niech będzie ekspresją szczerej pochwały i wdzięczności.

Zacznij być świadomy wszystkiego, co dobre i wszystkiego, co w Tobie piękne, a także swoich wszystkich praktycznych i intelektualnych zdolności. Zaakceptuj te rzeczy i wyraz za nie wdzięczność, a ona wyważy drzwi prowadzące do życia pełnego radości i spełnienia. Ten, który sieje wdzięczność i pochwałę, bedzie zbierał w obfitości.

Jestem pełen pochwały i wdzięczności.

Pozdrawiam :)

Ps.Wypatrujcie niespodzianki na dzień wiosny :)

16:58, ania.ryby , Mudry
Link Komentarze (1) »
niedziela, 09 grudnia 2012
Mudra woli -na tydzień 10-16.12.

 

Mudra woli-Cel w umyśle-Potrafię. Zrobię.

Mudra ta pobudza krążenie krwi, wpływa korzystnie na wszystkie organy i wzmacnia Cię na każdym poziomie.

 

Priorytetem w życiu jest stawianie sobie celów, które są dla Ciebie odpowiednie i które dają Ci zadowolenie i radość. Nieważne , czy próbujesz się czegoś nauczyć, coś zmienić, zbudować, uleczyć lub po prostu uprawiasz dowolny sport-podejmujesz życiowe wyzwania małymi krokami. Ustal swój główny cel (najlepiej zapisz go na kartce). Następnie podziel go na mniejsze cele, tal abyś mógł dążyć do niego stopniowo. Zacznij działać natychmiast. ,,Małe,, sukcesy umacniają Twoją wolę i wkrótce entuzjazm poniesie Cię wraz z nią.

 

Każdy mały krok daje satysfakcję i przybliża mnie do celu.

 

Myślę, że ta mudra jest szczególnie teraz dobra, bo święta tuż, tuż. Ważne by wytyczyć sobie cel i powolutku tak jak radzi mudra go realizować. Udanego tygodnia ;)

19:27, ania.ryby , Mudry
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 16 października 2012
Matangi mudra

harmonia

Matangi mudra(poświęcona bóstwu wewnętrznej harmonii i królewskiej mocy)

Harmonia-Doskonale skoncentrowana

,,Ćwiczenie tej mudry korzystnie wpływa na; oczy, uszy, żołądek, wątrobę, dwunastnicę, trzustkę, pęcherz i nerki. Dzięki niej zyskasz spokój i wewnętrzną równowagę.

Wyobraz sobie miejsce, w którym odnajdujesz spokój , piękno i harmonię. Jest to miejsce, gdzie odzyskujesz siły i gromadzisz energię. Przed tobą znajduję się głęboka studnia. Jej magiczna woda napełnia Cię harmonią i spokojem-pijesz, ile chcesz. Opanowany i skoncentrowany, jesteś znów gotowy do pełnienia codziennych obowiązków. Odczuwasz głęboki relaks, a to, co robisz i mówisz, odzwierciedla Twoją wewnętrzną równowagę,,

Czerpię harmonię i siłę ze studni mojego wnętrza; to decyduje o tym, co robię, a co porzucam.

11:13, ania.ryby , Mudry
Link Komentarze (2) »
piątek, 05 października 2012
Mudra czasu

Mudra czasu-Priorytety-Ustal je.

,,Ta mudra redukuje stres, dodaje wewnętrznej siły i uspokaja nerwy.

Czas jest naszym najcenniejszym aktywem. Świadome ustalanie swoich priorytetów pomaga uniknąć presji czasu i/lub nadaje dniowi pewną strukturę.

Siedzisz w grocie, a przed Tobą znajduje się staw. Regularnie , co jakiś czas, kropla wody ześlizguje się z kamienia i wpada do wody. Obserwuj, jak okrągła mała fala rozszerza się, coraz bardziej i bardziej. W ten sam sposób,z jednego, jakby mało znaczącego priorytetu, który świadomie sobie ustaliłeś, mogą wyniknąć daleko idące konsekwencje, które dadzą początek czemuś wielkiemu.,,

 

,,Nic nie jest zbyt małe ,aby było nieważne,,

14:02, ania.ryby , Mudry
Link Komentarze (4) »
wtorek, 02 października 2012
APAN MUDRA

APAN MUDRA-Ulga-Balast za burtę.

,,Przy pomocy tej mudry możesz pozbyć się toksyn ze swojego ciała i usunąć blokady energetyczne.Dzięki niej wyswobodzisz się z bezużytecznych, nieodpowiednich już schematów występujących zarówno na poziomie mentalnym, jak i emocjonalnym, oraz rozwiążesz wewnętrzne konflikty.

Zapisz na kartce wszystko, co wciąż, mimo upływu czasu, przytłacza Cię, na przykład stare urazy,nierozwiązane kwestie etc.A być może chcesz skupić się tylko na jednym problemir

.Napisz o tym, a potem spal kartkę papieru.Popiół oblej wodą, a następnie całą mieszankę wlej na ziemię. Za pomocą tego rytuału możesz uwolnić się od wszystkiego, co stanowiło dla Ciebię przeszkodę i ciężar i oddać to ziemi oraz tym samym przygotować sobie drogę na lżejszą przyszłość.

Siedzisz na ziemi, a przed tobą rozciąga się świeżo zaorane pole, pełne żyznej gleby.Teraz możesz usiać lub posadzić nowe nasiona i z niecierpliwością czekać na bogate plony,,

,,Jestem gotów na przyjęcie przyszłości pełnej nadziei,,

12:07, ania.ryby , Mudry
Link Dodaj komentarz »
Mudry

Trafiły w moje ręce bardzo fajne karty ,,Mudry dla ciała,umysłu i ducha,, Gertrud Hirsch.

Może ćwiczysz jogę i chciałbyś się rozwinąć o Mudry?

A może nie lubisz ćwiczyć?

Albo może chciałbyś ćwiczyć joge ale brak ci pieniędzy…wytrwałości?

Jeśli któreś z pytań dotyczy ciebie to zapraszam do ćwiczeń paluszków ;)

 Mudry to nic innego jak joga dla palców, dłoni .Łączy w sobie przyjemnie z pożytecznym , a dodatkowo nic nie kosztuje i na pewno w codziennym dniu znajdziesz kilka chwil na jej zrobienie.

 

Gdzie można ćwiczyć?

-w łóżku przed snem, lub rano po przebudzeniu

-w tramwaju, autobusie

-w korku w samochodzie ;)

-podczas oglądania filmu

-na spacerze

-siedząc ,leżąc stojąc…no nieograniczone są możliwości ;)

 

Jak zacząć?

-najlepiej rozmasuj dłonie potrzyj dłoń o dłoń lub wymasuj palce

 

Ile czasu ćwiczyć?

-na niektórych Mudrach napisany jest czas

-na innych autorka zaleca 7lub14lub21 oddechów

-7 lub 14 lub 21 minut

- jeśli mudra ma nas uzdrowić kilka razy w ciągu dnia do 3 tygodni lub ustąpienia dolegliwości

 

Dodatkowo

-pamiętaj o oddychaniu nosem podczas wykonywaniu Mudry

-świeże powietrze sprzyja ćwiczeniu

-pozytywne myśli i wizualizacje także

-oraz możesz stosować w tym czasie afirmacje , wspierać się kryształami, kadzidełkami co tylko sprawia ci przyjemność

 

 Mudry które będę przedstawiać w tej zakładce pochodzą z kart ,,Mudry dla ciała ,umysłu i ducha,,Gertrud Hirschi

12:03, ania.ryby , Mudry
Link Dodaj komentarz »
,,Każdy nowy dzień jest nowym początkiem.Każdego dnia możesz zrzucić brzemię przeszłości i przeżyć odnowienie,,Archanioł Gabriel ŚSA Image and video hosting by TinyPic
Ingrid Tusell Domingo