piątek, 25 marca 2016
O fałszywej wizji przyjazni. Wróżbita Rodin

16:55, ania.ryby , Filmiki
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 19 października 2015
Mudra na tydzień 19.X-25 .X.

NARAYANA MUDRA

(poświęcenie duchowi początku)

Niniejsza mudra pomocna jest, kiedy coś zaczynamy, np. nowy projekt, lub gdy planujemy dokonać jakiejś zmiany w życiu.Aktywuje ona energię potrzebną do rozpoczęcia działań, do tego, abyśmy szli ciągle naprzód, mieli w sobie cierpliwość i optymizm.

Częste rozpoczynanie od początku jest cechą naszego życia, tak samo jak wiosna co roku rozpoczyna nowe życie.Nawet najstarsze drzewa wypuszczają nowe gałęzie, liście i kwiaty. Nawet z najmniejszego początku mogą powstać wielkie rzeczy.Świeży start daje nowy impet, wyciąga z rutyny, stanowi ciekawe wyzwanie, dodaje śmiałości oraz wnosi ekscytację i sukces do naszego życia.

Oczyma duszy już możesz dostrzegać wyłaniające sie nowe rzeczy.Pracuj nad tym obrazem, aż calkowicie spełni on Twoje oczekiwania i pragnienia oraz ukaże świeże możliwości i roznieci Twój entuzjazm.

Zaczynam od nowa,kosztując zapału nowicjusza.

 

Udanego nowego tygodnia i powodzenia w najnowszych projektach :*

09:30, ania.ryby , Mudry
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 sierpnia 2015
Nowy kierunek.

Energia Rywanu kieruje mnie w stronę drugiego bloga Tajemnice ukryte w kartach na którym mam nadzieję być częsciej i na który serdecznie zapraszam.

Nie oznacza to, że ten blog pozostanie zamkniety ,bo i tu mam zamiar od czasu do czasu zaglądać tak jak dotychczas,może tylko w innej formie bardziej ukierunkowanej na przesłania,przemyślenia i duchowe sprawy :)

Pozdrawiam :*

 

 

poniedziałek, 01 czerwca 2015
Radość w sobie po mimo wszystko ;)

Łatwo w życiu dać nieść się na fali szczęścia kiedy wszystko idzie po naszej myśli.Trudniej znalezć radość w sobie kiedy czujemy ,że idziemy pod prąd a nasze życie to nieustające pasmo nieszczęść.Według zasad transerfingu aby nasze życie wskoczyło na dobrą linie zdarzeń musimy widzieć plusy w każdym potencjalnym złym zdarzeniu i nie spodziwać się ,że za kolejnym życiowym kopniakiem otrzymamy następny.Nasze myśli to wszak samospełniająca się wróżba więc myślmy pozytywnie.:)


Gdy adrenaliny ogień
Gdy nie działa żaden mądry plan
Gdy w mojej głowie alarmowy stan

Rozbrajasz mnie pieszczotą
I cały ciężar rzucam w kąt
W sumie w życiu chodzi o to by go zdjąć

Jesteś jak po maratonie wdech
Jak po awanturze dużej szept

O północy wejdźmy na dach
Żeby patrzeć w oczy gwiazd
Przecież nikt nie zobaczy 
Jak nadzy szukamy ich nazw
O północy wejdźmy na dach
By pod gołym niebem spać
I niech każdy to widzi
Co znaczy szczęśliwym być tak

Ja wyciągam dłoń na zgodę
Gdzie tu sens by spierać z losem się
Dziś wybrać mogę: dobrze mi czy źle

Tak to nie trudne słowo
Cały świat mam u swych stóp
Mało tego, ciebie obok 
Kocham znów

Jesteś jak po maratonie wdech
Jak po awanturze dużej szept

O północy wejdźmy na dach
Żeby patrzeć w oczy gwiazd
Przecież nikt nie zobaczy 
Jak nadzy szukamy ich nazw
O północy wejdźmy na dach
By pod gołym niebem spać
I niech każdy to widzi
Co znaczy szczęśliwym być tak

Czujesz te siłę co burzy parawany
Jesteś ty, jestem ja
Nic pomiędzy nami

O północy wejdźmy na dach
Żeby patrzeć w oczy gwiazd
Przecież nikt nie zobaczy 
Jak nadzy szukamy ich nazw
O północy wejdźmy na dach
By pod gołym niebem spać
I niech każdy to widzi

co znaczy szczęśliwym być tak.

środa, 15 kwietnia 2015
Nie ma złych ludzi

Bajka o złym wilku-Bruno Ferrero

Adaś (trzy lata):-Opowiedz mi bajkę o złym wilku.

Kasia (dziesięć lat):-Ależ nie ma złych wilków, są tylko wilki nieszczęśliwe.

*** Nie ma złych ludzi.

13:22, ania.ryby
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 lutego 2015
Poczucie winy

To bardzo ważne aby nie zatruwać siebie takim uczuciem jak poczucie winy.

Jeśli jest wina to musi być kara a przecież nikt nie chcę zostać ukarany.Myśli są jak magnes więc możemy albo przeprosić osobę wobec , której czujemy się winni, albo zadośćuczynić jej (lub komuś całkiem nie związanemu ze sprawą)w jakiś sposób.Ważne żeby nie zostawiać tego uczucia aby się w nas rozrastało i przyciągało karę.

Czasem czujemy się też winni bez powodu ,bo na przykład jesteśmy bardzo wrażliwymi i dobrymi ludżmi a wtedy zawsze znajdzie się ktoś kto obwinia nas za całe zło jego życia.Chciałabym abyście przeczytali co mówi o tym transerfing i dlaczego warto wyzbyć się tego uczucia.

Spotykam ostatnio wiele osób , które winią się tak na prawdę za nic a są wspaniałymi ,mądrymi ludzmi. Chciałabym aby te osoby zawalczyły o siebie i nie dały zjeść się ,,potworowi,, zwanemu Poczucie Winy bo na prawdę nie warto samemu sobie zadawać ból.

Tylko Wy sami jesteście w stanie poskromić tego ,,potwora,,,ale musicie spojrzeć na siebie i sytuacje obiektywnie i z dystansu .

Zasada.

,,Poczucie winy nieuchronnie rodzi scenariusz ukarania ,przy czym bez wiedzy Twojej świadomości.Szablon postrzegania świata człowieka jest skonstruowany następująco; po zbrodni następuje kara. Kiedy tylko zauważyłeś u siebie najmniejsze oznaki poczucia winy, powinieneś natychmiast pozbyć się tego śmiecia, aby nie niszczyć sobie życia. Żyj  stosownie do swojego Credo, anie będziesz odczuwać żadnej winy.Nikt nie śmie Cię potępiać, jeśli Ty nie uważasz siebie za winnego.Będąc wolnym od poczucia winy, nigdy nie znajdziesz się w sytuacji, w której ktoś będzie groził Ci przemocą. Nie ma winy -nie będzie kary.,,

Transerfing rzeczywistości-Vadim Zeland

środa, 31 grudnia 2014
Co ważnego w nowym 2015 ?

Baran

Mistrz i uczeń

Rok 2015 to dla was czas w którym cierpliwość i sumienność w wykonywaniu codziennych zadań będzie tym czego świat  od was wymaga.

Może nie wszystkie wasze sprawy zawodowe czy uczuciowe znajdą szczęśliwy finał w tym roku ale jeśli zasiejecie ziarno i będziecie jej systematycznie pielęgnować jest szansa że w przyszłym roku zbierzecie plony swoich działań.

Bardzo dobry czas dla osób podejmujących naukę choćby w formie kursu czy szkolenia.Równie dobry moment dla rozpoczynających staże zawodowe czy praktyki.Możecie też liczyć że traficie na mądrego szefa bądz wykładowcę.

Byk

Milczenie

W tym roku musisz pamiętać aby pewne sprawy zachować dla siebie.Nie zawszę warto dzielić się swoimi planami czy marzeniami z innymi ludzmi i właśnie takie przesłanie niesie ta karta.

Skup się raczej na uważnym słuchaniu bo nawet jeśli coś nie do końca cię interesuję może się okazać ,że w przyszłości to czego wysłuchałeś stanie się rozwiązaniem twojego problemu.

Parą z dużym stażem karta niesie pokój i porozumienie bez słów.

W pracy zachowaj ostrożność w tym z kim i o czym rozmawiasz.

Bliżnięta

Sprzeczność


Trudny bo dość chwiejny emocjonalnie rok. Czeka was sporo wyborów w każdej z dziedzin życia. Chwilami możecie czuć się rozerwane wewnętrznie czy kierować się intuicją ,czy logiką?

Będziecie musiały znależć złoty środek na wasze problemy.

Poszukujący miłości mogą trafić na kogoś kto jest ich całkowitym przeciwieństwem jeśli będziecie zainteresowane związkiem rok upłynie wam na poszukiwaniu punktów wspólnych dzięki którym możecie stać się swoimi dopełnieniami.

Rak

Rodzina


Rodzina i dom czyli to co Raki cenią najbardziej zdominuje ich 2015 rok.

Związki be dzieci mogą w tym roku zdecydować się na potomka lub po prostu dotrą do was wieści o powiększeniu waszej rodziny.

Czeka was czas wielu uroczystości, spotkań w gronie najbliższych i właśnie tam poczujecie się jak przysłowiowe Ryby w wodzie.

Lew

Strateg

W tym roku będziecie planować każdy swój ruch czy to zawodowy czy prywatny.Do żadnej ważnej czynności nie podejdziecie bez przygotowania także chcąc nie chcąc pochłoną was przepisy,druczki kruczki wszystko po to by nie dać się zaskoczyć.

Spontaniczność wam nie  grozi ;)

Panna

Pytanie Grala

To rok w którym staniecie się bardziej wrażliwe, uczuciowe. Wasze uporządkowanie odejdzie troszkę na bok bo pozwolicie emocją przejąć pierwsze skrzypce.

Samotne Panny otworzą swoje serce na nową miłość a te które zostały zranione znajdą odpowiedz i zrozumienie dla zaistniałej rzeczywistości.

Waga

Przekora

,,Na złość mamię odmrożę sobie ręce,,... tylko po co? Dużo w was będzie gniewu i braku akceptacji dla drugiego człowieka.Czeka was sporo sporów , kłótni , które potem okażą się całkowicie bezzasadne .

Warto w tym roku popracować nad emocjami wyrażaniem gniewu i uwalnianiem się od niego w sposób bezbolesny dla innych osób.

Możecie mieć skłonność do porzucenia pracy, zerwania związku a wszystko to pod wpływem złości którą już długo nosicie w sobie.

Skorpion

Pręgierz

Uważajcie w tym roku na wszelkie pomyłki, błędy w papierach, rachunkach .Zanim za coś zapłacicie przeczytajcie numer rachunku dwa razy bo o pomyłkę nie trudno.

Czeka was sporo informacji urzędowych, zmian w płatnościach i umowach .Jeśli w zeszłym roku coś zaniedbaliście to w tym ujrzy to światło dzienne.

Strzelec

Narodziny

Nowy etap w życiu .Wreszcie odważycie się na coś z czym już tyle lat zwlekaliście. Choć nadal będą w was obawy to jednak uczynicie w tym roku decydujący krok w przyszłość.

Niektóre z was podejmą pierwszą pracę, inne zdecydują się na wyprowadzkę z rodzinnego domu.

To czas waszej samodzielności .

Koziorożec

Walka

Trudno będzie z wami dojść do porozumienia. Jeśli czegoś zapragniecie będziecie walczyć nie patrząc na ludzi czy koszty. Czeka was sporo oporu i konfliktów z innymi ludżmi ale uzyskacie to na czym wam zależało. Łatwo i lekko jednak nie będzie .

Te z was które osiągnęły wyższe stanowiska zawodowe zmierzą się w tym roku z konkurencją.

Wodnik

Skok kwantowy

Rewolucyjny czas w waszym życiu. Zrobicie coś czego nikt się nie spodziewa, zainteresujecie się nowymi nurtami wiedzy .Pozwolicie sobie na skok w nieznane .

Może pod wpływem chwili postanowicie zmienić kraj lub po prostu styl bądz fryzurę.?

Jak to ze zmianami bywa zmienią się także wasi przyjaciele a ten czas bardzo mocno zweryfikuję kto nim jest a kto nie.

Odwagi w działaniach Wodniki !

Ryby

Rozstanie

Dla Ryb to też czas zmian. Możecie się przeprowadzić ,rozstać na dobre z przyjacielem lub po prostu zakończyć ostatecznie swój związek partnerski.

Czekają was także spore wydatki i straty materialne z którymi nie łatwo będzie się wam pogodzić.

 

Wszystkim znakom zodiaku życzę udanego 2015 roku.

Ilustracje-Karty Symbolon Tarot.

 

wtorek, 25 listopada 2014
Gdzie znajdziesz szczęście?


,,Jeśli swoje szczęście złożysz w dłoniach drugiej osoby, ona wcześniej czy później je potłucze. Jeśli dasz jej swoje szczęście,może je odrzucić.

Natomiast, kiedy szczęście pochodzi z twojego wnętrza i jest rezultatem twojej miłości, ty sam jesteś za nie odpowiedzialny. Nigdy nie zdołamy przerzucić na kogoś odpowiedzialności za własne szczęście, tymczasem pierwsze, co robimy podczas ślubu w kościele to wymiana obrączek. Kładziemy gwiazdę na cudzej dłoni, spodziewając się ,że partner nas uszczęśliwi. Nie ma znaczenia, jak bardzo kogoś kochasz i tak nigdy nie będziesz taki, jak chciałby cię widzieć twój partner. To błąd, który większość z nas popełnia na początku każdego związku.

Budujemy poczucie szczęścia w oparciu o partnera a szczęście nie na tym polega. Składamy obietnice,których nie możemy dotrzymać i z góry skazujemy się na niepowodzenie.,,

 

Zródło-Ścieżka miłości-Miguel Ruiz

Ilustracje-Karty Symbolon Tarot

Polecam serdecznie tą pozycję książkową ,jest niewielka formatem a zawiera ogrom tak ważnej treści dzięki , której możemy spojrzeć na siebie z boku i rozwijać się.:)

 

 

piątek, 21 listopada 2014
Rozkład dla kart Mudry dla ciała, umysłu i ducha.

Poza tym że dzięki tym kartą możemy ćwiczyć i medytować, mają też swoje praktyczne zastosowanie w rozkładach .

Proponuję bardzo prosty rozkład na cztery karty .

Jaki jestem.

1.Pozytywna energia.

2.Negatywna energia.

3.Jak pracować z negatywną energią jak ją przetransformować w pozytyw.

4.Efekty po zastosowaniu się do rady z punktu 3.


 

1.Zaangażowanie-Dawaj to co możesz.

2.Tolerancja-Bądź wielkoduszny.

3.Wieczna zmiana-Przeminie.

4.Równowaga-Znakomicie opanowany.

 

Pani jest osobą , która jeśli coś robi to robi to na 100%.Jest osobą która ma mnóstwo energii do działania. W pracy , przyjaźni czy domu jest perfekcjonistką i zawsze można na nią liczyć .Sama karta jest bardzo energetyczna a pięć zapalonych świec przypomina 5 buław gdzie energia aż wrze.

Problem, jaki jest u tej osoby to brak tolerancji.Perfekcjonizm i mocne zaangażowanie w to co robi sprawia,ze trudno jej zaakceptować zdanie innych co doprowadza do tego ,że wszystko odbiera bardzo osobiście.

To co powinna zrobić to popracować nad własną elastycznością bo przecież życie to nieustająca zmiana .Ten kto stoi w miejscu nie rozwija się a wręcz cofa , więc warto żeby poszerzyła swoje horyzonty i przynajmniej na początku przyjrzała się z boku  odmiennemu zdaniu bez krytyki czy oceniania.

To co może osiągnąć dzięki tej radzie to po prostu stać się bardziej opanowaną , zrównoważoną osobą. Już nie będzie reagować odrzuceniem na kogoś odmienność ale będzie potrafiła na spokojnie przyjąć do wiadomości ,że można myśleć inaczej a jej zdanie nie jest jedynym i najwłaściwszym.


 

 

10:49, ania.ryby , Mudry
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 listopada 2014
Z nurtem wariantów !

Tarot Przestrzeni Wariantów

ZASADA Osiągnij stan równowagi z otaczającym światem i zaufaj nurtowi wariantów.Wypuść sytuację, stań się nie uczestnikiem, a postronnym obserwatorem.Obierz sobie jako regułę staranie, by wszystko robić w najłatwiejszy sposób. Przed przystąpieniem do rozwiązania problemu, zapytaj siebie; jak zrobić to najłatwiej? Jeżeli coś dzieje się nie tak, jak oczekiwałeś ,zwolnij uchwyt i włącz nieprzewidzianą zmianę do swego scenariusza. Otrzymujesz propozycję-nie śpiesz się, by z niej zrezygnować. Otrzymujesz radę-spróbuj się nad nią zastanowić.Słyszysz cudzy pogląd-nie wdawaj się w dyskusję.Wydaje Ci się ,że ktoś robi coś nie tak-a niech tam. Ludzie przejawiają inicjatywę-pozwól im realizować swój zamiar. Nurt wariantów to luksusowy prezent dla umysłu.

Vadim Zeland -Transerfing rzeczywistości

Gdyby każdy z nas poddawał się tak płynnie nurtowi wariantów to życie było by proste i przyjemnie. Niestety nasz umysł ma skłonność do uporu,rozkładania problemu na coraz to mniejsze cząstki a tym samym do dręczenia nas i napawania strachem.

Przykładowo nie możesz dziś kupić wymarzonej rzeczy bo brak ci gotówki. Zamiast się złościć i smucić pomyśl może właśnie tak ma być.Może za chwilę będzie obniżka i jak chwilkę poczekasz to kupisz to czego pragniesz taniej?A może po prostu ta rzecz nie jest dla ciebie i byłaby stratą pieniędzy?

Czy przy takim podejściu wszystko nie wygląda lepiej i pozytywniej? Uwierz mi jeśli masz coś zdobyć ,osiągnąć to wcześniej czy pózniej to się uda i wcale nie trzeba z uporem płynąć pod prąd tłukąc głową o fale.

 

Z pozdrowieniami -Ania :*

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15
,,Każdy nowy dzień jest nowym początkiem.Każdego dnia możesz zrzucić brzemię przeszłości i przeżyć odnowienie,,Archanioł Gabriel ŚSA Image and video hosting by TinyPic
Ingrid Tusell Domingo