wtorek, 25 listopada 2014
Gdzie znajdziesz szczęście?


,,Jeśli swoje szczęście złożysz w dłoniach drugiej osoby, ona wcześniej czy później je potłucze. Jeśli dasz jej swoje szczęście,może je odrzucić.

Natomiast, kiedy szczęście pochodzi z twojego wnętrza i jest rezultatem twojej miłości, ty sam jesteś za nie odpowiedzialny. Nigdy nie zdołamy przerzucić na kogoś odpowiedzialności za własne szczęście, tymczasem pierwsze, co robimy podczas ślubu w kościele to wymiana obrączek. Kładziemy gwiazdę na cudzej dłoni, spodziewając się ,że partner nas uszczęśliwi. Nie ma znaczenia, jak bardzo kogoś kochasz i tak nigdy nie będziesz taki, jak chciałby cię widzieć twój partner. To błąd, który większość z nas popełnia na początku każdego związku.

Budujemy poczucie szczęścia w oparciu o partnera a szczęście nie na tym polega. Składamy obietnice,których nie możemy dotrzymać i z góry skazujemy się na niepowodzenie.,,

 

Zródło-Ścieżka miłości-Miguel Ruiz

Ilustracje-Karty Symbolon Tarot

Polecam serdecznie tą pozycję książkową ,jest niewielka formatem a zawiera ogrom tak ważnej treści dzięki , której możemy spojrzeć na siebie z boku i rozwijać się.:)

 

 

piątek, 21 listopada 2014
Rozkład dla kart Mudry dla ciała, umysłu i ducha.

Poza tym że dzięki tym kartą możemy ćwiczyć i medytować, mają też swoje praktyczne zastosowanie w rozkładach .

Proponuję bardzo prosty rozkład na cztery karty .

Jaki jestem.

1.Pozytywna energia.

2.Negatywna energia.

3.Jak pracować z negatywną energią jak ją przetransformować w pozytyw.

4.Efekty po zastosowaniu się do rady z punktu 3.


 

1.Zaangażowanie-Dawaj to co możesz.

2.Tolerancja-Bądź wielkoduszny.

3.Wieczna zmiana-Przeminie.

4.Równowaga-Znakomicie opanowany.

 

Pani jest osobą , która jeśli coś robi to robi to na 100%.Jest osobą która ma mnóstwo energii do działania. W pracy , przyjaźni czy domu jest perfekcjonistką i zawsze można na nią liczyć .Sama karta jest bardzo energetyczna a pięć zapalonych świec przypomina 5 buław gdzie energia aż wrze.

Problem, jaki jest u tej osoby to brak tolerancji.Perfekcjonizm i mocne zaangażowanie w to co robi sprawia,ze trudno jej zaakceptować zdanie innych co doprowadza do tego ,że wszystko odbiera bardzo osobiście.

To co powinna zrobić to popracować nad własną elastycznością bo przecież życie to nieustająca zmiana .Ten kto stoi w miejscu nie rozwija się a wręcz cofa , więc warto żeby poszerzyła swoje horyzonty i przynajmniej na początku przyjrzała się z boku  odmiennemu zdaniu bez krytyki czy oceniania.

To co może osiągnąć dzięki tej radzie to po prostu stać się bardziej opanowaną , zrównoważoną osobą. Już nie będzie reagować odrzuceniem na kogoś odmienność ale będzie potrafiła na spokojnie przyjąć do wiadomości ,że można myśleć inaczej a jej zdanie nie jest jedynym i najwłaściwszym.


 

 

10:49, ania.ryby , Mudry
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 listopada 2014
Z nurtem wariantów !

Tarot Przestrzeni Wariantów

ZASADA Osiągnij stan równowagi z otaczającym światem i zaufaj nurtowi wariantów.Wypuść sytuację, stań się nie uczestnikiem, a postronnym obserwatorem.Obierz sobie jako regułę staranie, by wszystko robić w najłatwiejszy sposób. Przed przystąpieniem do rozwiązania problemu, zapytaj siebie; jak zrobić to najłatwiej? Jeżeli coś dzieje się nie tak, jak oczekiwałeś ,zwolnij uchwyt i włącz nieprzewidzianą zmianę do swego scenariusza. Otrzymujesz propozycję-nie śpiesz się, by z niej zrezygnować. Otrzymujesz radę-spróbuj się nad nią zastanowić.Słyszysz cudzy pogląd-nie wdawaj się w dyskusję.Wydaje Ci się ,że ktoś robi coś nie tak-a niech tam. Ludzie przejawiają inicjatywę-pozwól im realizować swój zamiar. Nurt wariantów to luksusowy prezent dla umysłu.

Vadim Zeland -Transerfing rzeczywistości

Gdyby każdy z nas poddawał się tak płynnie nurtowi wariantów to życie było by proste i przyjemnie. Niestety nasz umysł ma skłonność do uporu,rozkładania problemu na coraz to mniejsze cząstki a tym samym do dręczenia nas i napawania strachem.

Przykładowo nie możesz dziś kupić wymarzonej rzeczy bo brak ci gotówki. Zamiast się złościć i smucić pomyśl może właśnie tak ma być.Może za chwilę będzie obniżka i jak chwilkę poczekasz to kupisz to czego pragniesz taniej?A może po prostu ta rzecz nie jest dla ciebie i byłaby stratą pieniędzy?

Czy przy takim podejściu wszystko nie wygląda lepiej i pozytywniej? Uwierz mi jeśli masz coś zdobyć ,osiągnąć to wcześniej czy pózniej to się uda i wcale nie trzeba z uporem płynąć pod prąd tłukąc głową o fale.

 

Z pozdrowieniami -Ania :*

,,Każdy nowy dzień jest nowym początkiem.Każdego dnia możesz zrzucić brzemię przeszłości i przeżyć odnowienie,,Archanioł Gabriel ŚSA Image and video hosting by TinyPic
Ingrid Tusell Domingo