piątek, 17 lutego 2012
Książka z wyprzedaży

Na ostatnich zakupach w markecie wpadła mi w ręce książka ,,Szklana zupa,,.Uważam że to dobrze wydane dziewięć złotych ;)

Powieść rozgrywa się w dwóch światach tym relanym tu i teraz i świecie umarłych , który jest obrazem wszystkich snów zmarłego.

Świetna pozycja dla rozbudzenia swojej wyobrazni , na prawdę lekko i przyjemnie się czyta.

Polecam.

szklana zupa

Po zwycięskim starciu z siłami chaosu Vincent Ettrich powraca do zdrowia, lecz chaos obdarzony teraz sprytem i świadomością nie zamierza tak łatwo się poddać. Podstępnie skłania największą miłość Ettricha, Isabelle, do tego by urodziła ich dziecko w krainie śmierci. Uwięziona w dziwnym świecie, zrodzonym z nocnych koszmarów jej dawnego kochanka, Isabelle stanie przed najtrudniejszym wyborem swojego życia lub śmierci. Szklana zupa przynosi zaskakujące rozwiązanie konfliktów zarysowanych w poprzedniej powieści J. Carrolla Białe jabłka, ale także zadaje kilka pytań, na które czytelnicy sami będą musieli sobie odpowiedzieć 

sobota, 11 lutego 2012
Pazie-tarotowe dzieci.

Dzieci…większość kobiet ich pragnie , ale nie każda kobieta musi być matką.

Z mojego karcianego doświadczenia o Paziach w tarocie.

 paz bulaw

Paz buław(trygon ognia Baran, Lew, Strzelec)

Jeśli jesteś posiadaczką takiego dziecka na pewno nudzić się nie będziesz. Taki maluch ma zawsze coś do powiedzenia , chce być wysłuchany i potrzebuje bycia w centrum uwagi.

Już myślisz że usiądziesz i wypijesz spokojnie kawę a buławowy maluch ciągnie cie na spacer.

Występy dla publiczności choćby w przedszkolu to jest to co taki maluch lubi.

Nie zapomnij go docenić i nie szczędzą mu pochwał .

Najlepszą zabawą dla takiego malucha będzie wycieczka rowerowa, spacer w zoo, wszystko czym możesz zmęczyć go fizycznie( bądź przygotowany że wiele wytrzyma i możesz prędzej ty paść na łopatki niż go zmęczysz)

Zabawa gdzie jest w centrum uwagi np. recytowanie wiersza dla rodziny –jeśli mu to zaproponujesz możesz być pewny że będzie bardzo zadowolony.

Dobrze by było posłać takiego malucha do klasy sportowej lub na taki profil gdzie może się popisać samodzielnością ponieważ maluchy z pod tej karty to wielkie indywidualności.

 paz kielichow

Paz kielichów(trygon wody Rak, Skorpion, Ryby)

Nieśmiały i bardzo uczuciowy człowieczek. Jak tylko zacznie dreptać na własnych nóżkach zacznie przynosić bezdomne zwierzaki do domu, hodować kwiatki w ogródku.

Przy takim maluchu możesz spokojnie odpocząć i czasem tylko…możesz się zaniepokoić że w pokoju dziecinnym jest z byt cicho ….nie martw się bo twoje dziecko potrafi się bawić nawet bez kolegi czy zabawki  od czego jest wyobraźnia.

Taki maluch będzie potrzebował twojej uwagi i opieki bardziej niż inne dziecko. Jeśli czym go urazisz zamknie się w sobie bo tak działa jego system obronny…i możesz być pewny że zapamięta ci krzywdę do śmierci .

Jeśli chcesz żeby był szczęśliwy czytaj mu bajki , opowiadaj ciekawe historie, zaproponuj malowanie, śpiewanie, granie na instrumentach.

Wszystko co wymaga inwencji twórczej i wyobraźni zaspokoi potrzeby twojego malucha.

W szkole bardziej niż ktokolwiek odnajdzie się w naukach humanistycznych,plastyce, muzyce i w tym kierunku powinno się go kierować.

 paz mieczy

Paz mieczy(trygon powietrza Bliźnięta, Waga)

Wszędzie go pełno. Takie dziecko to żywe srebro. Kawa dla mamy…zapomnij i nawet nie próbuj.

Zacznijmy od tego że dzień cały musisz odpowiadać na pytanie ,, a dlaczego?,,

Taki maluch ma sto pytań do a nawet więcej. Jeśli nie pyta to na bank zaliczy jakąś kontuzje.

Co zrobić by mieć przysłowiowe 5 min spokoju.

Daj mu zadanie schowaj coś niech pobawi się w detektywa. Książeczki z rebusami łamigłówkami to coś co zajmie go na chwilę…a gry komputerowe rozwikła w minutę.

Wszystkie możliwe zabawki rozłoży na części bo przecież musi wiedzieć co tam jest..jak to powstało…dlaczego…itd.

Spokoju z takim dzieckiem nie zaznasz warto ukierunkowywać go na informatykę, dziennikarstwo czy policjanta , detektywa –spełni się w tych zawodach doskonale….tylko w szkole mogą być problemy ,,pani dziecko rozmawia na lekcji , nie mogę prowadzić zajęć ,,-przyzwyczaj się do takiego tekstu.

paz monet

Paz monet(trygon ziemi Byk, Panna,Koziorożec)

Dziecko bardzo sumienne i staranne. Chcesz na chwilke wyjść do sklepu.. nie ma sprawy wyjaśnij maluchowi ze za 5min wracasz on spokojnie poczeka…będzie liczył sekundy więc się nie spóźnij.

Możesz być pewny że zeszyty będą starannie prowadzone, lekcje odrabiane zaraz po szkole  a w dzienniczku zero uwag.

Kawe spokojnie wypijesz , na wet książkę przeczytasz bo twój maluch będzie grzecznie wykonywał powierzone mu obowiązki.

Jak go zająć…najlepiej powierzyć mu jakieś zadanie np.może pomóc ci robić ciasto, układać rzeczy w szufladach, sprzątać.

Takie dziecko lubi także przyrode ale nie daj boże pobrudzi się i masz wielką tragedię. Zazwyczaj kieruje się zasadą ,,lubie kwiatki, motylki i przszczółki ale precz z kurzem i brudem ode mnie ,,

Maluch lubi być czysto i ładnie ubrany , wygląd zewnętrzny jest dla niego bardzo ważny więc pozwól mu czasem wybrać to w co chce się ubrać-inaczej grozi ci foch i obraza majestatu.

Aha i nie zdziw się gdy znajdziesz go podziwiającego swoje oblicze w lustrze ;)


PS Pamiętajcie proszę, że każde dziecko może przejawiać więcej niż jeden typ zachowań. Ja np. jestem z pod znaku Ryb z dużym procentem Wodnika tak więc znoszenie kotów i pytania ,,dlaczego?,, były na porządku dziennym

 

20:01, ania.ryby , Tarot
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 lutego 2012
Tarotowi jeźdźcy.

 

Czego można się spodziewać po związku z tarotowym Rycerzem?

Z mojego karcianego doświadczenia wygląda to tak;

 Rycerz buław

Rycerz buław-ognisty kochanek

Mężczyzna z którym można przeżyć romans np. na wakacjach . Już nam się marzy ze tak będzie zawsze, że to ten jedyny a Rycerza….nie ma ;) Co się z nim stało? Ano pojechał gdzieś dalej uwieść kolejną białogłowe dopisując ją do listy ,,zaliczonych,,

Jeśli chcemy romansu na jedną noc Rycerz buław idealnie się nadaje, jeśli nie na tym nam zależy pozwólmy temu panu jechać dalej swoją drogom.

 Rycerz kielichow

Rycerz kielichów-romantyczny uwodziciel

Z tym panem to różnie bywa, są jak dla mnie dwie opcje.

Pierwsza- kiedy spotkamy takiego Rycerza na swojej drodze to zasypie nas czułymi słówkami, kolacjami przy świecach a w łóżku będzie robił wszystko aby nam dogodzić.

Druga-wiążąc swoje życie z kielichowym panem musimy być przygotowane że będąc z nami nadal będzie szukał swojego ideału kobiety a kiedy go zapytacie ,,jaki jest ten ideał?,, zapanuje cisza bo sam nie będzie umiał określić kogo szuka.

Rycerz kielichów nadal jest dla mnie nieodgadnionym jeźdźcem na białym koniu J

 Rycerz mieczy

Rycerz mieczy-nie ma rzeczy niemożliwych

Gwałtowny to człek ale możesz z nim podyskutować, pokonwersować …posprzeczać się jako ktoś lubi. Jeśli się zwiążesz z tym rycerzykiem i w pewnym momencie stwierdzisz że to nie ten wyśniony- nasz pan rycerz albo zbluzga cię i wykopie za drzwi swego zamku albo jeśli będzie uważał że nadal cie kocha ….oj to trudna droga żeby się go pozbyć.

Rycerz mieczy jako uparciuch i jadący wciąż pod prąd uzna odmowę jako wyzwanie do pokonania. Tak samo w przypadku gdy ty wpadniesz mu w oko a on tobie nie koniecznie, możesz być pewna że poruszy niebo i ziemię aby przekonać cie do siebie-będziesz dla niego wyzwaniem.

 Rycerz monet

Rycerz monet-spokój i równowaga

Nie ma romantyzmu jak Rycerz kielichów,  nie ma namiętności Rycerza buław i siły przebicia Rycerza mieczy .Co zatem posiada? Otóż jest to Rycerz przy którym będziesz czuła się bezpiecznie. On zawsze wróci z pracy do domu, odda pensje swojej żonie. Zawsze będziesz wiedziała czego możesz się po nim spodziewać , niczym cię nie zaskoczy.

Może koledzy będą nazywać go pantoflarzem, a ty mrukiem i nudziarzem ale ten pan będzie cię wiernie i stale kochał…..a o ubarwienie waszego życia będziesz musiała już zadbać sama twój Pan podda się twoim pomysłom bo przecież ty i wasza rodzina to jest to co dla niego jest najważniejsze.

 

 

10:08, ania.ryby , Tarot
Link Dodaj komentarz »
,,Każdy nowy dzień jest nowym początkiem.Każdego dnia możesz zrzucić brzemię przeszłości i przeżyć odnowienie,,Archanioł Gabriel ŚSA Image and video hosting by TinyPic
Ingrid Tusell Domingo